Vitafon-T + torba

VITAFON
979
PLN
Vitafon-T + torba
Vitafon-T  +  torba
Cena: 979,00 zł
Cena netto: 906,48 zł
szt.

  


 

 

 

Zapraszamy do zakupu urządzenia medycznego


VITAFON  - T
 
wraz z oryginalną torbą Vitafon
    
           


  

VITAFON-T - wibroakustyczne urządzenie medyczne
wyposażone dodatkowo w wyświetlacz cyfrowy i timer.

   

Zapomnij o bólu - poznaj skuteczność tego rewolucyjnego urządzenia
  
Jeśli cierpisz na ból spowodowany:
złamaniem, zwichnięciem, stłuczeniem,
rwą kulszową - korzonki
cierpisz na dnę moczanową
oraz inne schorzenia (informacje poniżej)

to to urządzenie jest właśnie dla CIEBIE 

 


Urządzenie klasy IIa zgodnie z Dyrektywą o Wyrobach Medycznych 93/42/EWG, (93/42/EEC - Medical Device Directive (MDD)-AnnexII) jest oznaczony znakiem CE 1304. Nowy model popularnego VITAFONU wdrożony do produkcji w 2003 r.


Wysoka niezawodność urządzenia została potwierdzona w wieloletniej praktyce, w związku z tym na aparat jest udzielana pełna 24-miesięczna gwarancja.

 

Teraz Vitafon-T możesz zamówić
dedykowaną torbą

 

 

 

 

 

Dzięki poprawie krążenia w obszarze choroby i odbudowaniu przewodnictwa włókien nerwowych VITAFON pozwala na przyspieszenie procesów regeneracyjnych, usunięcie obrzmienia, odbudowę aktywność ruchowej licznych przewodów, podniesienie sprawności funkcjonowania organów wewnętrznych i efektywność leczenia farmaceutycznego.
Vitafon jest niezwykle skuteczny m.in. w fizjoterapii.

 


Wibroakustyka – nowy kierunek w medycynie


 

Wibroakustyczne metody leczenia i profilaktyki chorób po raz pierwszy znalazły zastosowanie w praktyce pod koniec XX wieku. Istota metody polegała na tym, że w miejscu zmian chorobowych stosowano oddziaływanie za pomocą drgań dźwiękowych o zmieniającej się w określonej skali częstotliwości. W efekcie w miejscu oddziaływania znacznie poprawiał się przepływ krwi i limfy. Metodyka leczenia obejmuje także wibroakustyczne oddziaływanie na wątrobę i nerki, znacznie zwiększające ich wydajność oraz na odpowiedni odcinek kręgosłupa.sound waves

Wibroakustyczne urządzenie VITAFON wynalezione zostało w 1994 r. i od tej pory jest stosowany w medycynie w wielu krajach. Zasada jego działania jest dosyć prosta: urządzenie VITAFON oddziałuje przy pomocy mikrowibracji na organizm, przy czym zakres częstotliwości i amplitudy drgań zgodne są z mikrowibracjami, które naturalnie mają miejsce w organizmie. W obszarze zaatakowanym chorobą znacznie zwiększa się przepływ krwi i limfy.

 Wysoka skuteczność leczenia, czasami nie do wyjaśnienia z punktu widzenia medycyny klasycznej, znalazła swoje wyjaśnienie wraz z odkryciem zjawiska mikrowibracji tkanek organizmu, będącego, obok tlenu i energii, jednym z najważniejszych zasobów organizmu. Okazało się, że oddziaływanie wibroakustyczne na tkanki organizmu nie tylko poprawia ukrwienie i krążenie limfy, ale także nasyca je mikrowibracjami – koniecznym zasobem organizmu, którego brak często jest najważniejszym czynnikiem, decydującym o tym, że organizm nie radzi sobie z chorobą. Wraz z tym odkryciem opracowane zostały nowe, efektywniejsze metodyki leczenia.

 

Fizjologiczny mechanizm oddziaływania wibroakustycznego


Mikrowibracje są obecne w każdym żywym organizmie i odgrywają taką samą rolę, jak ruchy Browna (cieplne) w przyrodzie nieożywionej. Przy braku ruchów Browna (przy temperaturze zera absolutnego) reakcje chemiczne są hamowane, a przy pełnym braku mikrowibracji dochodzi do zatrzymania wszystkich fizjologicznych i biochemicznych procesów w żywym organizmie. Mikrowibracje są tak samo znaczącym i nieodzownym źródłem dla organizmu, co jedzenie i tlen. Ludzie i zwierzęta samodzielnie doprowadzają do powstawania mikrowibracji w swoim ciele.


Ich podstawowym źródłem jest aktywność mięśniowa (drżenie mięśni), która ma miejsce nawet w stanie spoczynku.


Podczas snu aktywność mięśniowa jest ok. dwukrotnie niższa, niż podczas ruchu, dlatego rano często zaobserwować można obrzęk, ociężałość ruchową. Siedzący tryb życia w sposób istotny obniża ogólny poziom mikrowibracji w organizmie, co prędzej czy później doprowadza do powstania wielu różnych chorób. Źródłem mikrowibracji jest także dźwięk. Dziecko często głośno płacze właśnie dlatego, że krzyk dostarcza organizmowi mikrowibracji. Wystarczy zacząć kołysać dziecko w łóżeczku, a ono od razu się uspokaja. Zrelaksowane koty rozluźniają się i obniżenie mikrowibracji ze strony mięśni szkieletowych kompensują mruczeniem. Całkowicie rozumową, fizjologiczną podstawę ma przekonanie o tym, że śmiech przedłuża życie. Terapia wibroakustyczna pozwala na zwiększenie ilości mikrowibracji w organizmie. Właśnie tym wyjaśnia się jej efektywność i spektrum zastosowań.
W urządzeniach wibroakustycznych wykorzystuje się pasmo częstotliwości i amplitudy drgań, zgodne z mikrowibracjami w żywym organizmie. Podstawowe obszary działania to obszary powstania patologii i nie posiadające własnej tkanki mięśniowej nerki, wątroba i kręgosłup. Od intensywności wibracji właśnie w tych obszarach zależą pokłady siły w ciele, jego układ odpornościowy i zdrowie.Wibroakustyczny masaż okolic nerek zwiększa ogólne fizyczne zasoby organizmu, wywołując odczucie przypływu sił, zwiększając wytrzymałość na wysiłek fizyczny, normalizując ciśnienie, poprawiając sen, obniżając poziom cholesterolu we krwi. Masaż okolic wątroby przyspiesza procesy detoksykacji i wydalania osadów, zauważalnie zmniejsza intensywność reakcji alergicznych. Masaż kręgosłupa poprawia ukrwienie rdzenia kręgowego i zwiększa ilość dostarczanych do krwi komórek pierwotnych (patent FR Nr 2166924), potrzebnych do odbudowy tkanek. Masaż okolic, w których doszło do stanów chorobowych znacznie zwiększa prędkość wydalania zanieczyszczeń, zmniejsza obrzęk, przyspiesza reakcję systemu immunologicznego i zwiększa efektywność terapii lekarstwami. W przypadku wrażliwości uczuleniowej na lekarstwa masaż wibroakustyczny często jest jedynym sposobem na wyleczenie dolegliwości.


Korzyści czyli na co pomaga wibroakustyka.


Masaż wibroakustyczny między innymi:


- zmniejsza ból i obrzęk bez użycia środków przeciwbólowych,
- poprawia gojenie się ran, złamań, zwichnięć, rozciągnięć
- poprawia ukrwienie,
- wzbogaca krew we własne komórki macierzyste (oddziaływanie na szpik),
- pomaga w regeneracji krwioobiegu we włóknach nerwowych (nawet jeśli zostały poddane
   uciskowi w przestrzeni międzykręgowej)
- obniża poziom cholesterolu,
- przyspiesza proces detoksykacji,
- normalizuje ciśnienie.
 
Lista chorób leczonych wibroakustyką zaczęła się powiększać również o trudne do wyleczenia choroby:
- zapalenie wątroby typu B i C
- gruczolak
- cukrzyca
- i inne


Przeciwwskazania


Przeciwwskazania w używaniu urządzenia:

− w obszarach występowania nowotworów złośliwych;

− przy ciąży;

− w obszarze tromboflebitu;

− w obszarach zdiagnozowanej arteriosklerozy;

− przy ostrych infekcjach;

− przy podwyższonej temperaturze ciała;

− w obszarze działania zaimplantowanych stymulatorów.

W związku z brakiem metodyki leczenia nie zezwala się na używanie przetwornika bezpośrednio w okolicach serca. Jeśli w obszarze działania znajdują się organy, w których wykryto kamienie (woreczek żółciowy, drogi moczowe i in.), to zabiegi przeprowadzane są tylko z zalecenia i pod obserwacją lekarza.

 

 

 

 

 

Ogólne zasady terapii przy wykorzystaniu VITAFON-u


Zastosowanie VITAFON-u okazuje się efektywne przy chorobach, wywołanych zakłóceniami miejscowego krwiobiegu, jak również zakłóceniem przewodnictwa układu nerwowego (unerwienia) wskutek znacznego pogorszenia zaopatrzenia go w krew. Niezwykłą właściwością tego urządzenia jest to, że, z jednej strony, nie wpływa on szkodliwie na zdrową tkankę, a z drugiej strony - jego leczniczy efekt jest najbardziej największy w przypadku znacznych zmian w systemie krążenia. Taka selektywność związana jest ze zbieżnością mechanizmów wzmocnienia układu krążenia, dokonywanego przez VITAFON i wykorzystywanego przez sam organizm. Przy ostrym obniżeniu przepływu krwi naturalne mikrowibracje ścianek naczyń krwionośnych ustają i jedyną alternatywą staje się mikrowibracje zewnętrzne. Właśnie dlatego VITAFON pozwala na poprawę krążenia i tym samym przewodnictwa włókien nerwowych, umieszczonych w przestrzeni między kręgami, co jest nad wyraz ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.


Dzięki poprawie krążenia w obszarze choroby i odbudowaniu przewodnictwa włókien nerwowych VITAFON pozwala na przyspieszenie procesów regeneracyjnych, usunięcie obrzmienia, odbudowę aktywność ruchowej licznych przewodów, podniesienie sprawności funkcjonowania organów wewnętrznych i efektywność leczenia farmaceutycznego.


Z zasady terapia z wykorzystaniem VITAFON-u włącza w siebie oddziaływanie na obszar choroby i na kręgosłup. Kręgosłup pełni w organizmie szczególnąrolę, ponieważ właśnie przez niego przechodzą drogi układu, sterującego wszystkimi bez wyjątku organami i kierowanego przez ośrodkowy układ nerwowy. Choroby kręgosłupa niewątpliwie wpływają na funkcjonowanie tego lub innego organu. Czasem proces ten przebiega powoli i niepostrzeżenie dla człowieka (na przykład, stopniowe odkładanie się soli). Dlatego terapia VITAFON-em kręgosłupa przynosi pozytywne efekty podczas leczenia każdego z chorych organów.


W przypadku procesów zapalnych w obszarze choroby konieczne jest korzystanie z preparatów przeciwzapalnych i, w razie konieczności, środków antybakteryjnych.


Procesowi zdrowienia z reguły towarzyszy wzmożenie procesu przemiany materii i zwiększony poziomem toksyn w krwi. Dlatego oddziaływanie urządzenia na obszar nerek, poprawiające ich pracę,bardzo pożytecznie wpływa na oczyszczanie organizmu i powinno mieć miejsce w prawie wszystkie przypadkach leczenia. Jednocześnie należy pamiętać, aby najpierw oddziaływać na obszar nerek, a dopiero potem na inne obszary. Oprócz tego, czas oddziaływania na obszar nerek jest dłuższy lub równy sumarycznemu czasowi oddziaływania na wszystkie pozostałe obszary.


Przed rozpoczęciem terapii VITAFON-em należy poddaćsiębadaniu lekarskiemu. Jest to ważne z dwóch przyczyn: po pierwsze, w celu postawienia poprawnej diagnozy i określenia przyczyny choroby – właśnie od tego głównie zależy efektywność leczenia, i po drugie, w celu określenia przeciwwskazań.

  • Nie należy spieszyć się z wyzdrowieniem w ciągu jednego czy dwóch dni i ignorować wskazanych metod leczenia. Czas trwania zabiegów należy zwiększać stopniowo.
  • Jeżeli nie postawiono dokładnej diagnozy, mają Państwo pytania lub wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.

Częstotliwość przeprowadzenia zabiegów


Zazwyczaj zabiegi będą przeprowadzane wieczorem, przed snem. Lecz jeżeli mają Państwo możliwość i chcą osiągnąć maksymalny efekt leczniczy, prosimy o korzystanie z następujących zasad.


W połączeniu z terapią środkami farmaceutycznymi zabiegi należy przeprowadzać podczas maksymalnej koncentracji lekarstwa w krwi: przez 40-60 minut po przyjęciu tabletek lub mikstur, przez 5-15 minut od zastrzyku i przez 2-4 godziny od nałożenia maści.


Działanie VITAFON-u trwa 4-6 godzin. Maksymalna ilość zabiegów na dobę- trzy. Jeżeli chodzi o poprawę ukrwienia komórek nerwowych, zapewniających pracę narządów objętych leczeniem, optymalny czas na dokonywanie zabiegów to 40-60 minut do maksimum dobowej aktywności danego organu. Czasem jest potrzebna ciągłego utrzymywania ukrwienia tkanki nerwowej - w takich wypadkach należy przeprowadzać 2-3 zabiegi w ciągu dnia.


 

Czas trwania zabiegów


Wszyscy ludzie inaczej reagująna mikrowibracje, dlatego czas trwania pierwszych zabiegów powinien byćniewielki, następnie można go stopniowo wydłużać. Należysię trzymać tej zasady, w inny sposób procesu leczenia nie przyspieszy się. Już kilka minut zabiegu powoduje poprawę ukrwienia. Kilka krótkich zabiegów w ciągu dnia jest lepsze, niż jeden długi zabieg. Zabiegi można czasami pomijać, niewiele wydłuży to proces leczenia. Odnowa organizmu to spore obciążenie dla organizmu. W celu uniknięcia obciążeń czas jednego zabiegu nie powinien przekraczać 50 minut, sumaryczny czas oddziaływania za dobę - nie więcej niż 2 godziny.


Instalacja wibrofonów


W procesie leczenia bardzo ważne jest, aby wibrofony były poprawnie umieszczone. Zasięg działania VITAFON-u to około 7 centymetrów, niedokładność w granicach 1-2 centymetrów przy umieszczaniu wibrofonów nie ma znaczenia. Znacznie ważniejszy jest wybór równej powierzchni, aby między membraną a ciałem nie było szczeliny - mikrowibracje przez powietrze są tłumione. Wibrofony powinny dokładnie, lecz bez wysiłku przylegać do ciała w określonych obszarach. Wyznacznikiem prawidłowości ich umieszczenia jest maksymalne odczucie mikrowibracji w najniższych częstotliwościach.


W czasie zabiegów wibrofony nie poruszają się. Przy zabiegach po stronie pleców wygodniej jest przeprowadzać seans leżąc, na miękkim podłożu. Wibrofony podkłada się po prostu pod plecy w wybranym obszarze membranami do ciała.


Na twarzy i klatce piersiowej wibrofony zazwyczaj przytrzymuje się rękoma. Na kończynach i w obszarze szyi wygodniej jest skorzystać z elastycznego bandaża. Przy leczeniu stawów rąk i nóg zaleca się instalowanie wibrofonów pod kątem 90 stopni względem siebie, lecz nie jest to obowiązkowe. Kąt może być od 60 do 120 stopni. Niepożądane jest umieszczanie wibrofonów naprzeciwko siebie, ponieważ przy takim położeniu drgania mogą się wzajemnie znosić.


Doznania


W czasie zabiegów albo nie ma żadnych doznań, albo występuje przyjemne uczucie ciepła i wibracji. Przy chronicznych chorobach dochodzi czasem do zaostrzenia objawów choroby. Trzeba zaznaczyć, że zjawisko to przy leczeniu chorób przewlekłych jest normalne i świadczy o pozytywnych zmianach w organizmie. Zaostrzenia tych objawów można uniknąć, jeżeli dawkę leczniczego oddziaływania zwiększa się stopniowo i stosuje się, w razie konieczność, środki przeciwzapalne lub bakteriobójcze, na przykład jod. Jednak nawet zastosowanie niezbędnych środków farmaceutycznych nie może zagwarantować, że leczenie będzie się odbywać bez zaostrzenia objawów choroby, ponieważ każdy organizm jest inny.


Zaostrzenie objawów choroby, które zazwyczaj następuje w 4-7. dobie od rozpoczęcia kuracji, nie jest niczym strasznym - powinno przejść po 10-14 dniach. Można spróbowaćskrócić czas trwania zabiegów i skonsultować się z lekarzem odnośnie dawki lekarstw. Jeżeli objawy te nie przejdą po upływie dwóch tygodni, należy poddać się bardziej szczegółowym badaniom. Przed leczeniem każdej chronicznej choroby zaleca się przeprowadzić profilaktyczne zabiegi VITAFON-em w obszarze nerek i w odpowiedzialnym za chory narząd odcinku kręgosłupa. W takim wypadku efektywność leczenia znacznie wzrośnie.


Czas leczenia


Jak prędko można liczyć na wyzdrowienie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od ilości i charakteru zmian, które nagromadziły się w organizmie. Oparzenie 1-2. stopnia, początki kataru, świeże stłuczenia - jeżeli natychmiast zacznie się leczyć, to całkowicie można zapobiec powstawaniu objawów choroby. W tym samym czasie proste złamanie nawet przy wykorzystaniu VITAFON-u nie zrośnie się szybciej niż po upływie 2 tygodni. Im więcej chorób, tym dłużej będzie trwać leczenie. Chory, który chodził o kulach z powodu artretyzmu nie wyzdrowieje po jednym zabiegu, tak samo jak nie wyzdrowieje po seansie czarnej lub białej magii. Cuda się nie zdarzają. Zdolność do regeneracji organizmu jest ograniczona. Z wiekiem i przy pewnych chorobach dodatkowo obniża się. Kiedy mówimy, że VITAFON odbudowuje przewodnictwo komórek nerwowych po 1-2 zabiegach, nie oznacza to jeszcze wyzdrowienia. Przywrócenie prawidłowego funkcjonowania narządu jest niezbędnym warunkiem pomyślnego przebiegu leczenia. Od tego wyzdrowienie dopiero się zaczyna. Im dłużej chorujemy, tym więcej w naszym organizmie uszkodzeń i tym dłuższe będzie leczenie.


Czasem po przeprowadzonym terapii u chorego nie następuje żadna poprawa samopoczucia. Zazwyczaj bywa tak w przypadkach, kiedy pierwotna przyczyna choroby nie została zdiagnozowana dokładnie, nie wszystkie choroby zostały ujawnione, albo czas leczenia okazał się niewystarczający. Przecież prędkość procesów leczniczych w organizmie jest ograniczona i czasem chory musi zastosować kilka etapów kuracji, zanim odczuje poprawę.


Bardzo trudne jest diagnozowanie chorób kręgosłupa, a bardzo często właśnie tam ukryta jest przyczyna choroby. Dlatego, jeżeli po przeprowadzonych seansach terapeutycznych nie ma żadnych zmian, zaleca się uściślić diagnozę, sprawdzić, czy ściśle przestrzegana jest metodyka leczenia i dokonywać profilaktycznych zabiegów w na odpowiednich odcinkach kręgosłupa.


Typowa kuracja trwa dwie tygodnie. Zazwyczaj przy wieloletnich chronicznych chorobach istotne polepszenie osiąga siępo upływie trzech-czterech miesięcy. Praktyka stosowania VITAFON-u mówi, że przy periodycznym zastosowaniu urządzenia poprawa następuje w ciągu dwóch lat.


Jaka jest granica odbudowy funkcjonowania organizmu przy leczeniu z wykorzystaniem VITAFON-u, na razie nie wiadomo. Oczywiste jest, że możliwości urządzenia są ogromne, lecz podczas leczenia potrzebny jest upór i cierpliwość. Niewiele chorób można wyleczyć podczas jednej kuracji. Realny czas leczenia w dużej mierze zależy od tego, ile zabiegów dokonuje się w ciągu doby. Leczniczy efekt jest proporcjonalny do łącznego czasu przeprowadzonych zabiegów. Lecz nie jest tak do końca. Efekt oddziaływania urządzenia obserwuje się w ciągu 4-6 godzin, dlatego 3 zabiegi na dobę dają maksymalny efekt. Są i ograniczenia dotyczące łącznego czasu oddziaływania VITAFON-em na różne narządy. Uwarunkowane jest to tym, że proces leczenia to duże obciążenie dla organizmu. Dobrze jest leczyć się stopniowo, aby nie powodować dyskomfortu. Dlatego we wszystkich proponowanych schematach lecznicza dawka zwiększana jest stopniowo, aby organizm nastawił się na intensywne leczenie. Kryterium optymalności jest samopoczucie i aktywność życiowa.Opinie specjalistów na temat stosowania urządzeń VITAFON w leczeniu różnych chorób i urazów:

 

"Terapia wibroakustyczna dotyczyła urazów sportowych w obszarze stawów skokowych, kolanowych, łokciowych, barków oraz uszkodzeń mięśni przykręgosłupowych, mięśnia czworoglowego uda, mięśnia brzuchatego łydki. Terapia dotyczyła również dolegliwości związanych ze zmęczeniami powolnymi mięśni wynikającymi z wysiłków sportowych jako element restytucji powysiłkowej.


We wszystkich dolegliwościach w których zastosowano VITAFON uzyskano pozytywne efekty potwierdzone badaniami ultrasonograficznymi przed i po zakończeniu postępowania terapeutycznego. Na podstawie 4-miesięcznej obserwacji oraz publikacji dostarczonych drogą e-mailową metoda wibroakustyki w rehabilitacji po urazach sportowych oraz przeciążeń układu ruchu powinna znaleźć swoje należne miejsce w rehablitacji sportowej."

Dyrektor NZOZ MEDIVITSPORT

dr n.med.Witold Furgał

Specjalista medycyny sportowej i rehabilitacji

Konsultant woj. podkarpackiego ds. medycyny sportowej

***

 


"[...] Terapia ta nie wykorzystywana do tej pory w Polsce może być alternatywą dla innych zabiegów fizykoterapeutycznych o podobnym działaniu, bądź też ich wartościowym uzupełnieniem. W terapii wibroakustycznej wykorzystywane są następujące zjawiska elektrofizjologiczne:

  • oddziaływaniu na wrzeciona mięśniowe regulując spoczynkowy tonus mięśni tym samym doprowadzając ostatecznie do ich rozluźnienia i zmniejszenie dolegliwości bólowych.
  • wraz z wprowadzeniem tkanek w drgania zgodnie z generowaną częstotliwością dochodzi na skutek tarcia do wytwarzane ciepła.
  • w zakresie mniejszych częstotliwości poprzez odruch neurowegetatywny wpływa na grę naczyniową drobnych naczyń tętniczych wywołując efekt wazodylatacyjny
  • w zakresie wyższych częstotliwości mogą oddziaływać na mięśniówkę gładka dając większą szansę na ich skurcz wywołując efekt zwiększonego odprowadzenia limfy.

 

 

[...]

Urządzenie Vitafon jest urządzeniem bezpiecznym z punktu widzenia terapeutycznego, przeznaczonym do stosowania w lecznictwie zamkniętym, ambulatoryjnym, sanatoryjnym oraz do samodzielnego stosowania przez pacjenta w domu, po uprzedniej konsultacji specjalisty i pod jego kontrolą.


Na podstawie powyższego rekomendujemy urządzenie Vitafon i prowadzoną za pomocą jego terapię mechaniczną do stosowania w zabiegach fizjoterapeutycznych."


Opinia Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii (PTF)

Polskie Towarzystwo Fizjoterapii

Prezes dr Marek Kiljański

Przew. Sekcji Fizykoterapii, doc Krzysztof Gieremek

 

 

***

"Kilka miesięcy temu, do zakładu w którym pracuję został przyjęty 33-letni pacjent po operacji stawu skokowego górnego. Ruchy w stawie stosunkowo szybko wracały do fizjologicznych zakresów, jednak problemem pozostawało upośledzenie czucia powierzchownego. Zdecydowaliśmy się na terapię wibroakustyczną obszaru pooperacyjnego. Początkowo pacjent podchodził do niej sceptycznie, jednak już po 2 dniu wykonywania zabiegów zapytał z niedowierzaniem "Czy to naprawdę mogło mi pomóc? Sam nie wiem jak to możliwe, ale czucie staje się wyraźniejsze." Pacjent przebywał w zakładzie 2 tygodnie. Do końca pobytu wykonywano zabiegi aparatem VITAFON dwa razy na dobę. W dniu wypisu czucie w miejscu pooperacyjnym oceniał jako porównywalne z czuciem w zdrowej kończynie."

Patrycja Mrozek

student studiów magisterskich

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

 


"Terapia wibroakustyczna dotyczyła urazów sportowych w obszarze stawów skokowych, kolanowych, łokciowych, barków oraz uszkodzeń mięśni przykręgosłupowych, mięśnia czworoglowego uda, mięśnia brzuchatego łydki. Terapia dotyczyła również dolegliwości związanych ze zmęczeniami powolnymi mięśni wynikającymi z wysiłków sportowych jako element restytucji powysiłkowej.

We wszystkich dolegliwościach w których zastosowano VITAFON uzyskano pozytywne efekty potwierdzone badaniami ultrasonograficznymi przed i po zakończeniu postępowania terapeutycznego. Na podstawie 4-miesięcznej obserwacji oraz publikacji dostarczonych drogą e-mailową metoda wibroakustyki w rehabilitacji po urazach sportowych oraz przeciążeń układu ruchu powinna znaleźć swoje należne miejsce w rehablitacji sportowej."

Dyrektor NZOZ MEDIVITSPORT

dr n.med.Witold Furgał

Specjalista medycyny sportowej i rehabilitacji

Konsultant woj. podkarpackiego ds. medycyny sportowej


Źródło: Vitafon

  

Gwarancja zwrotu 100% pieniędzy w ciągu 30 dni.

 

Szanowny Kliencie,

Jeśli nie zauważysz pozytywnych zmian w samopoczuciu w ciągu pierwszych 30 dni od zakupu urządzenia, możesz je nam zwrócić, a my oddamy Ci 100% ceny.

Jesteśmy przekonani o efektywności działania urządzenia i chcemy udowodnić jego lecznicze właściwości. Podczas wieloletniej praktyki otrzymaliśmy potwierdzenie wysokiej efektywności terapii wibroakustycznej od wielu placówek i organizacji medycznych, takich jak Instytut Reumatologii w Warszawie, Polskie Towarzystwo Fizjoterapii i innych.

W przypadku braku pozytywnego efektu, do wykorzystania gwarancji konieczne jest uzyskanie numeru zwrotu, przesyłając e-mail na adres info@skarbnicazdrowia.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z następującymi informacjami:

1. Nazwisko, adres, telefon kontaktowy.

2. Model urządzenia, data zakupu.

3. Przyczyna zwrotu.

 

 


 

  

 

Galeria produktu

Produkty powiązane

Książka - "Zasoby organizmu...."   -  Vitafon Książka - "Zasoby organizmu...." - Vitafon

” Zasoby Organizmu. Nowe podejście do ustalenia etiologii chorób i do metod ich leczenia”.

Pierwsza w Polsce książka dotycząca terapii wibroakustycznej

Dowiedz się więcej, dlaczego Vitafon działa.

 

Autorami książki są światowej sławy rosyjscy lekarze z wiodących Klinik Medycznych w Sant Petersburgu. Wystąpił również akcent Polski, słowo wstępu napisał Profesor zw. dr hab. n. med. dr h. c. Aleksander Sieroń.

Cena: 35,00 zł

Mankiety mocujące do urządzeń VITAFON Mankiety mocujące do urządzeń VITAFON

Zestaw specjalistycznych mankietów mocujących do urządzeń VITAFON

Cena: 137,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Umożliwiamy szybkie płatności internetowe za pomocą serwisu tpay.com

Sklep internetowy Shoper.pl