Bransoletka "DELFIN" damska (RGA)

RGA - Fale Milimetrowe
699
PLN
Bransoletka "DELFIN" damska (RGA)
Wysyłka w:
3 dni
Cena: 699,00 zł
Cena netto: 568,29 zł
szt.

 

 

Bransoletka DELFIN  -  Damska

 

 

Bransoletka wykonana jest z hypoalergicznego metalu oraz tworzywa.

W centralnej części posiada umieszczony kryształ

Bransoletki są w wersji męskiej (sygnał delfina) i damskiej (sygnał delfinicy)Delfin_RGA

 

Delfinoterapia została odkryta przez amerykańskiego psychologa Dawida Nathansona w 1978 roku. Twórca mówił o swojej metodzie, że powoduje skokową poprawę u dzieci cierpiących na autyzm, paraliż dziecięcy lub zespół Downa.
W ferworze zabawy dzieci z problemami ruchowymi wyciągały ręce po piłkę, ciągnęło je do delfina, uczyły się pływać i nieświadomie uprawiały najbardziej efektywną gimnastykę ruchową. 

Psycholog zawsze podkreślał, że dzięki delfinom znika sterylny gabinet medyczny, który był horrorem dla dziecka, a zastępuje go ciepły, pluszczący basen. Zniknął też lekarz terapeuta w białym wykrochmalonym kitlu powtarzający w kółko te same nudne ćwiczenia, a na jego miejscu pojawiło się miłe w dotyku zwierzę, zawsze chętne do zabawy, a co najważniejsze – z niezmiennie przylepionym do pyszczka wielkim uśmiechem.


Entuzjasta ultradźwięków Igor Dagorujczenko, psychiatra z Instytutu Dziecięcej Terapii przy ministerstwie zdrowia Ukrainy, wpadł na pomysł, aby każde dziecko z pomocą trenera każdorazowo przynajmniej przez kilkadziesiąt sekund przytulało czoło do nosa delfina. 
Dawało to zaskakujące efekty terapeutyczne.


Współpraca z delfinem jest uwarunkowane jego naturalnymi właściwościami:

 • połączenie unikalnych cech fizycznych i wysokiego intelektu delfina

 • potrzeba w obcowaniu, zdolność do obcowania miedzy gatunkami

 • wykorzystanie niewerbalnych środków obcowania

 • zabawowe zachowanie się

 • szczególny stosunek człowieka do delfina

 • jest on jednym z najbardziej jaskrawych symboli z pradziejów – początków rzeczy – jest archetypem.

   

TO RODZI SILNE POZYTYWNE NASTAWIENIE.

 

Zasada działania źródła promieniowania

Do tej pory nie został poznany do końca mechanizm leczniczego oddziaływania delfina. Uczeni z całego świata nie stworzyli konsensusu, jakim właściwie sposobem zwierzę leczy człowieka, a liczne aspekty tego procesu w ogóle pozostają zagadką.

Ale do jednego wniosku można dojść z pewnością: podstawowe działanie delfina, podobnie jak i naszego źródła promieniowania - to harmonizacja wszystkich wewnętrznych systemów organizmu człowieka (w tym i jego bioenergetycznej struktury), która prowadzi do stymulacji obronnych sił i zmusza organizm od wewnątrz do walki z dolegliwościami.

Delfin jakby „dostosowuje się” do każdego konkretnego człowieka i okazuje lecznicze działanie w tym miejscu, w którym jest to koniecznie potrzebne:


Jeśli wysokie ciśnienie – wpływa na przyczyny choroby – w rezultacie ciśnienie stopniowo wraca do normy
Jeśli bezsenność – pomaga z nią walczyć, jeśli zmęczenie – podnosi tonus.

 

Jak szybko będzie następował efekt?

– tutaj wszystko zależy od wieku i stopnia zaawansowania dysfunkcji organizmu – może to być kilka lub kilkanaście dni – dla każdego indywidualnie.

Okres działania źródła promieniowania jest nieograniczony!

Delfinoterapia wciąż wzbudza rosnące zainteresowanie, ponieważ chodzi o efekty przeciwbólowe, leczenie depresji, zwiększenie możliwości nauczania dzieci autystycznych.

Istnieją informacje dotyczące zmian aktywności działania mózgu spowodowane poprawą synchronizacji w działaniu powolnych fal półkul mózgowych.
Efekt fizjologiczny kontaktów ludzi z delfinami charakteryzuje się znacznymi zmianami aktywności mózgu. Mechanizm oddziaływania jest przedmiotem szczegółowych badań przez uczonych z różnych krajów. 
W pewnych źródłach mówi się o celebralno-hormonalnym mechanizmie oddziaływania. Zebrano dowody elektro-fizjologiczne na rzecz endomorficznej podstawy takiego efektu.

 

Delfinoterapię może stosować każdy:

Może być stosowana tak dla poprawy stanu ogólnego (fizycznego i psychicznego),rozwiązywania poważnych złożonych zadań medycznych


Wszak delfin jest zwierzęciem z bardzo potężnym polem bioenergetycznym, pokrewnym ludzkiemu.

Jednakże największym problemem zastosowania delfinoterapii dla współczesnego człowieka jest wysoki koszt kursu i konieczność wygospodarowania na ten cel specjalnie przeznaczonego czasu. Około 400zł – półgodzinny seans
Kompania SEM-MED dokonała przełomu w wykorzystaniu delfinoterapii w całej Rosji. Została opracowana skomplikowana metoda techniczna, która pozwoliła zapewnić adekwatne przenoszenie informacji z delfina na sztuczne źródło promieniowania – promiennik umieszczony w bransolecie - na bazie Sewastopolskiego oceanarium, które prawie od 40 lat zajmuje się delfinami

Teraz każdy człowiek we własnym zakresie może zastosować sobie zabiegi delfinoterapii nie wychodząc ze swojego domu, albo nawet znajdując się w pracy kiedy tylko ma na to ochotę, nie ponosząc przy tym ogromnych nakładów finansowych.

Efektywność źródeł promieniowania Delfina została już udowodniona.

Przy wykorzystaniu źródła promieniowania Delfina trzeba brać pod uwagę dwie proste zasady:

 • nosić źródło promieniowania nie więcej niż 3-4 godziny dziennie

 • zwracać uwagę na własne odczucia.


Dotychczas pozostaje bez odpowiedzi pytanie – a jak delfiny to robią?

Delfiny podobnie jak ludzie – wykazują podobny kardiogram i skład krwi, posiadają czterokomorowe serce, temperaturę ciała, porównywalna wagę mózgu. Skanując pacjenta, zwierzęta wyczuwają charakterystyczną wibrację chorego organu. Posiadają one zadziwiające bipole: „obcując” z affiliantem, człowiek pozbywa się stresu, czuje przypływ życiowej energii, oswobadza się od negatywnych emocji. Delfinoterapię można zaliczyć do psychoterapii naturalnej, ze względu na wpływ obiektu naturalnego (delfina, posiadającego działanie lecznicze), występującego w charakterze samodzielnej metody.


Delfinoterapia na świecie – podstawowe wskazania:

 • cerebralny paraliż dziecięcy (CPD)

 • wczesny autyzm dziecięcy (WAD)

 • syndrom Downa i inne genetyczne patologie

 • minimalna dysfunkcja mózgowa (MDM) lub syndrom deficytu uwagi i nadruchliwości (SDUiN)

 • zaburzenie czynnościowe centralnego systemu nerwowego (ZCCSN)

 • upośledzenie umysłowe (oprócz głębokiego stopnia), zaburzenia mowy i słuchu

 • głuchota nerowo sensorowa (GNS)

 • nerwice, zaburzenia stresowe pourazowe (ZSP)

 • zaburzenia depresyjne o charakterze nieendogennym (poziom subdepresyjny)

 • zaburzenia pamięci, zaburzenia w przyswajaniu wiedzy

   

Efektywność terapii

Wysoka efektywność została odnotowana przy kuracji pacjentów z urazami psychicznymi, cierpiącymi wskutek wypadków, krytycznych incydentów, dzieci-zakładników. Maksymalna efektywność metody delfinoterapii przejawia się przy terapiach, związanych z czynnościowymi zaburzeniami różnych systemów organizmu, naruszeniem przemiany materii, zaburzeń psychosomatycznych.

Co może dać Delfinoterapia?

Spowodować zasadniczo przebudowany stosunek do swojej własnej osoby, do otaczających ludzi, do przyrody, do świata w ogóle.


Wyciągnąć człowieka z niewoli samoizolacji, stymulować rozwój zainteresowania światem zewnętrznym, co jest warunkiem do przywrócenia, korygowania, optymalizacji stosunków społecznych.

Występować w charakterze sensorowego stymulatora, aktywizując pracę mózgowych struktur i całego organizmu ogólnie; stymuluje werbalną ekspresję, sprzyjając werbalnemu i sensomotorycznemu rozwojowi autystycznych dzieci i dzieci z obniżonym intelektem.

Stymulować proces rozwoju osobowości.

Uzupełniać deficyt pozytywnych emocji i zabezpieczać wsparcie dzieciom i dorosłym przeżywającym samotność czy stan braku adaptacji, zaspokajać potrzebę afiliacji.


Wykonanie

Bransoletki wykonane są z hypoalergicznego metalu oraz tworzywa.


W centralnej części posiadają umieszczony kryształ.


Jak korzystać z bransoletki?


Bransoletkę nosimy na nadgarstku od 15 min. do 4 godzin dziennie
Można też umieścić bransoletkę pod poduszką (bardzo dobre efekty u dzieci).

Bransoletki nie wolno moczyć.


 

Delfinoterapia_RGA

 

 

Opinie o produkcie (0)

Umożliwiamy szybkie płatności internetowe za pomocą serwisu tpay.com

Sklep internetowy Shoper.pl